Volnočasové aktivity pro děti od 6 let

15.01.2023

Projekt "Volnočasové aktivity pro děti od 6 let" byl realizován po celý rok 2022 a zapojilo se do něj 70 dětí. Součástí projektu byly 3 aktivity - tvoření, šití a lego kroužek.

Na kroužku tvoření si děti vyzkoušely nejrůznější materiály i různorodé činnosti (např. lepily obrázky z kamínků, pracovaly se samotvrdnoucí hmotou, malovaly na kamínky, na plátno, vyráběly šumivky do vany, vyšívaly, pracovaly se zažehlovacími korály, vyráběly mýdla, šperky, svíčky, lapač snů, záložky do knížky, pletly náramky, před vánoci tvořily sněhuláky, adventní věnce, vánoční stromečky. Do kroužku se zapojilo 10 dětí.

Na lego kroužku děti stavěly nejrůznější zvířátka (zvířata v ZOO, na farmě, ...), dinosaury, stavby (pyramida, most, hrad, ...), superhrdiny, mimoně, motorky, auta apod. Do kroužku se zapojilo v Karviné 8 dětí a v Petřvaldě 6 dětí.

Na šití jsme si zpočátku půjčili šicí stroj od lektorky, maminky přinesly nejrůznější zbytky látek, takže jsme zpočátku využívali tento materiál. Postupem času přibylo dětí, tak jsme dokoupili šicí stroj. Děti si na kroužku ušily např. polštářek, mazlíčky, čelenku, batůžek, holčičky pak šily i oblečky na panenky. S lektorkou se postupně naučily obkreslovat i vytvářet nové návody, nyní šijí už téměř samy, pod dohledem. Do kroužku se zapojilo 6 dětí.

Šicí stroj i lego jsme využívali i na příměstských táborech, do který se zapojilo 70 dětí.


Tento projekt je financován z prostředků MSK: